10 rocznica nadania imienia Patrona

DSC05193 (640x480)Minęło już 10 lat od daty 25 maja 2007 roku, kiedy w obecności całej społeczności szkolnej, mieszkańców i zaproszonych gości Szkoła Podstawowa we Wszedniu otrzymała imię Adama Mickiewicza. Dokładnie 10 lat po tym wydarzeniu – 9 czerwca 2017 roku –  odbyła się uroczystość jubileuszowa, którą poprzedziły wielotygodniowe przygotowania, a wszystko po to, aby jak najtrafniej oddać atmosferę tego podniosłego wydarzenia.
Obchody jubileuszu stanowił program słowno-muzyczny ku czci patrona z wykorzystaniem elementów prezentacji multimedialnej w wykonaniu uczniów oraz absolwentów szkoły. Był to występ barwny, wesoły, dynamiczny i z humorem, w którym nie brakowało śpiewu, tańca, humorystycznych inscenizacji. Była też część bardzo wzruszająca, refleksyjna, skłaniająca do zadumy nad życiem, przemijaniem. Nastąpiło również rozstrzygnięcie konkursów szkolnych, których celem było pogłębienie wiedzy uczniów na temat życia i twórczości wybitnego poety Adama Mickiewicza. Na zakończenie uczniowie w wierszyku zapowiedzieli atrakcję uroczystości – tort urodzinowy szkoły. Honory zapalenia urodzinowych świeczek czyniła dyrektor szkoły pani Iwona Kosińska a towarzyszyli jej nauczyciele. Wszystko odbyło się w rytm wspólnie śpiewanej piosenki.

Zaproszeni goście, m. in. władze samorządowe gminy Mogilno na czele z burmistrzem panem Leszkiem Duszyńskim, ksiądz proboszcz, sołtysi, nauczyciele i emeryci w swoich wystąpieniach podkreślali, że szkoła we Wszedniu jest placówką niezwykłą, gdzie wszyscy, a zwłaszcza uczniowie czują się jak w domu, a rodzice, zawsze mile widziani, są prawdziwymi gospodarzami placówki. Szkoła poprzez swoje osiągnięcia dydaktyczne jest miejscem rozwoju różnorodnych uzdolnień i talentów uczniowskich. Tutaj młody człowiek wychowuje się w duchu przyjętych wartości.

Wszyscy zgromadzeni mogli podziwiać prace plastyczne dzieci zainspirowane twórczością patrona, kroniki szkolne oraz liczne fotografie obrazujące życie szkoły. Następnie udali się na degustację, aby tam podzielić się swoimi wrażeniami nie tylko z tego dnia, ale i całego dziesięciolecia pracy szkoły. Serdecznie dziękujemy wszystkim, dzięki którym uroczystość mogła się odbyć, a przybyłym gościom za obecność w tak ważnym dniu dla całej społeczności szkolnej.

Tego samego dnia w godzinach popołudniowych odbyła się tradycyjna „majówka”, która rozpoczęła się występem dzieci z oddziału przedszkolnego. Na wszystkich czekały rozmaite atrakcje i smaczny poczęstunek.

Sponsorzy uroczystości

 1. Pani Sołtys Wszednia – p. Kinga Woroch
 2. Pani Sołtys Wiecanowa – p. Małgorzata Stanek
 3. Pani Krystyna Chlebek – przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich we Wszedniu
 4. Pani Katarzyna Piwowarczyk – przewodnicząca KGW z Twierdzinia
 5. Państwo Rybczyńscy
 6. Państwo Mazurkiewicz
 7. Pan Michał Jakubowski
 8. Pani Joanna Szmańda
 9. Pani Beata Dzikowska
 10. Pani Małgorzata Kopeć
 11. Pani Sandra Sypniewska
 12. Cuiavia Inowrocław
 13. Hurtownia warzyw i owoców „Rafińscy” z Barcina
 14. Ochotnicza Straż Pożarna we Wszedniu
 15. Sołectwo Wszedzień
 16. Eurocash
 17. Firma Now-Bud z Mogilna
 18. Koło Łowieckie nr 61 „GWARDIA”
 19. Rada Rodziców SP we Wszedniu

 

Galeria zdjęć

Reply: