Dzień Babci i Dziadka

DSCF1246

8 lutego w naszej szkole odbyła się uroczystość dla babć i dziadków z okazji ich święta. Pani dyrektor przywitała wszystkich gości i podziękowała za ich obecność. Na początku wystąpiły przedszkolaki, które zaprezentowały krótkie przedstawienie pt. „O zajączku, który szukał domku babci”. Dzieci miały przepiękne stroje, o które zadbali rodzice. Następnie maluchy recytowały wiersze dla babć i dziadków i śpiewały piosenki. Tym razem wszystkie dzieci miały okazję zaprezentować swój wierszyk. Niektóre z nich zaskoczyły widownię dobrą pamięcią, skupieniem i siłą głosu.

Po występie przedszkolaków na scenie pojawili się uczniowie klas I i II. Obserwowali przez lornetki, kto zaszczycił ich swoją obecnością. Z dużym zaangażowaniem recytowali wiersze i śpiewali piosenki.

Na koniec wystąpiły dzieci, które biorą udział w zajęciach koła tanecznego. Zaprezentowały układ taneczny do utworu „Walc kwiatów’ Piotra Czajkowskiego. Dziewczynki robiły duże wrażenie swoimi strojami i fryzurami, chłopcy również spisali się na medal. Podeszli do tego występu z ogromną dojrzałością. Spódniczki, w których wystąpiły dziewczynki oraz chustki uszyła mama Mai – Pani Marta.

Po występach dziadkowie wysłuchali piosenek dedykowanych specjalnie dla nich przez Pana Macieja. Potem wnuczkowie zaprosili swoich dziadków do wspólnego tańca.

Byliśmy mile zaskoczeni obecnością tak wielu gości. To dobrze, że zarówno dziadkowie jak i rodzice czują się u nas swojsko. Mamy przygotowały pyszne placki, a jedna z nich – Pani Beata – mama Malwinki i Adriana upiekła tort. Pani Alina uwijała się jak mogła i udało się. Dla wszystkich starczyło miejsca, ciasta i kawy.

Dziękujemy rodzicom za każdą pomoc, która była potrzebna w organizacji uroczystości. Za przypilnowanie dzieci, żeby nauczyły się tekstów wierszy i piosenek, za pomoc w przygotowaniu upominków dla babć i dziadków, pyszne ciasta, tort, przebrania, piękne stroje, fryzury, pomoc w sprzątaniu i każdy życzliwy gest, bez którego impreza pewnie by się nie udała.

DSCF1220DSCF1225DSCF1230DSCF1231DSCF1236DSCF1239DSCF1241DSCF1247DSCF1249

Reply: