MATEMATYCZNE MIKOŁAJKI – szkoła zagadek

🎅🎅🎅

6 grudnia w ramach podsumowania projektu „Liczby, figury w matematyce i praktyce” dofinansowanego przez Fundację mBanku w Szkole Podstawowej im. Adama Mickiewicza we Wszedniu zostały zorganizowane MATEMATYCZNE MIKOŁAJKI – szkoła zagadek. Za oknem panowała zimowa aura. Od samego rana z każdej strony kręciły się po korytarzach dzieci w pięknych mikołajkowych czapkach. W tym dniu odbył się drużynowy konkurs matematyczny. Uczniowie rozwiązywali zadania praktyczne, zagadki, mierzyli przedmioty w szkole, liczyli pole i objętość. Uczestnicy projektu zaprezentowali wykonane pomoce matematyczne i origami. Zostały one także wykorzystane w konkursie matematycznym. Nie zabrakło również poczęstunku podczas spotkania – pysznych pierniczków. Zwycięzcy konkursu otrzymali dyplomy i nagrody. Pozostałe osoby upominki mikołajkowe.

Zwycięzcy konkursu w kategorii klas: Stanisław Storozum, Agata Kopeć, Malwina Dzikowska, Dariusz Bodziuch, Adam Woźniak, Martyna Ostrowska, Inez Nowacka, Jakub Płużyński, Jan Wożniak.

Dzięki koordynatorowi tego projektu pani Jadwidze Dłutkowskiej akcja odbyła się bardzo sprawnie i w przyjemnej atmosferze. Dzieci były zachwycone, bardzo cieszyły się. Wszyscy aktywnie uczestniczyli w konkursach zorganizowanych na tą okazję. Na koniec odbyło się uroczyste podsumowanie projektu, wręczenie dyplomów i nagród uczestnikom projektu – uczniom klas 7 i 8.

Materiały plastyczne, pomoce dydaktyczne, dyplomy i nagrody zostały sfinansowane przez „Fundacje mBanku”.

„To był fajny, ciekawy dzień…”, „Lubię mikołajki…” – to słowa dzieci, wspominających ten dzień. A co najważniejsze, Mikołajki rozpoczynają czas oczekiwania na najmilsze święta w roku, czas choinki, kolędy, śniegu, żłobka… A więc wszyscy czekamy już teraz na Święta Bożego Narodzenia. Dziękujemy Pani Jadziu za fantastyczny pomysł i bardzo dobre poprowadzenie całego projektu 🎅🎅🎅

Reply: