Niecodzienne spotkanie i wyjątkowi goście

Dnia 28.05.2019r. w naszej szkole gościliśmy Melde i Ani dwie wolontariuszki z międzynarodowego wolontariatu EVS, które odwiedziły nas i przybliżyły nam kulturę, historię ,tradycję oraz język swoich krajów. Uczniowie mogli  , posłuchać i zobaczyć na fotografiach jak wygląda Turcja i z czego słynie. Melda bo to właśnie Ona jest  obywatelką  tego kraju, opowiadała między innymi o Istambule, Ankarze, Kapadocji  w której można podziwiać skalne cuda natury. Opowiadała również o ważnych i atrakcyjnych turystycznie miejscach . Oprócz tego mogliśmy poznać tradycyjne potrawy tureckie tj.: Kebab, Doner , Baklawę.

Ani natomiast jest z Armenii, słuchając jej opowieści dowiedzieliśmy się gdzie znajduje się Armenia, z jakimi krajami graniczy, z czego słynie, jak wygląda ormiański alfabet i co Ormianie jedzą na co dzień. Dodatkowo mieliśmy okazję poznać słynnych Ormian, którzy zrobili międzynarodową karierę. Słuchaliśmy oryginalnego brzmienia języka ormiańskiego, co było niezwykłym przeżyciem.

Dzięki temu spotkaniu mogliśmy nauczyć się kilku prostych słów w językach ojczystych Meldy i Ani.

Uczniowie naszej szkoły mieli niecodzienną okazję wykazać się swoimi umiejętnościami z języka angielskiego ponieważ wolontariuszki prowadziły zajęcia w języku angielskim.  Spotkanie to  było cennym i ciekawym doświadczeniem poszerzyło horyzonty naszej wiedzy i uświadomiło jak ważną umiejętnością jest znajomość języka angielskiego.

Serdecznie dziękujemy naszym gościom za spotkanie !

DSC08033 DSC08036

Reply: