WYCIECZKA DO TEATRU

DSC03720Sprawozdanie z wycieczki do teatru
W dniu 21 września 2016 roku wybraliśmy się na wycieczkę szkolną do Teatru Polskiego w Poznaniu na spektakl pt. „Ojczyzna”. Przedstawienie rozpoczęło się od tego, że dostaliśmy pudełka, na których mieliśmy napisać swoje imię kredą. Z tych pudełek zbudowano ścianę, która automatycznie została zburzona. Następnie aktorzy często w rytm muzyki budowali, burzyli, łączyli różne konstrukcje. Przedstawienie prowadzone było przez pięciu aktorów (bohaterów): Klocka, Mowę, Pana Wojsko, Drogę i Dom. Na zakończenie spektaklu klocki wróciły w ręce tych, którzy pisali na nich swoje imiona. Na scenie wyświetlił się obraz widowni..
Myślę, że sztuka miała nam uzmysłowić Czym jest Ojczyzna, że są relacje: proste, skomplikowane, łatwe i trudne. To takie relacje, które musimy wspólnie wybudować, żeby mówić o wspólnocie. Spektakl pokazuje, że możemy stać się częścią tej wspólnoty.
Po wyjściu z teatru zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcie. Następnie udaliśmy się na rynek, aby zobaczyć poznańskie koziołki. Później przyszedł czas na Mc Donalda, gdzie zjedliśmy posiłek. Pełni wrażeń wróciliśmy do domu.

Tekst: Igor Tomicki – uczeń klasy VI

Teatr Polski w Poznaniu
Krystyna Miłobędzka
„Ojczyzna”
reżyseria: Justyna Sobczyk
dramaturgia: Justyna Lipko-Konieczna
scenografia i kostiumy: Jakub Drzastwa
muzyka: Robert Piernikowski
ruch sceniczny: Janusz Orlik
premiera:12.03.2016

GALERIA ZDJĘĆ

Reply: