GMINNY PRZEGLĄD TEATRALNY

image015To już 16 edycja gminnych spotkań teatralnych, których jesteśmy gospodarzami. Jak zwykle pełno było emocji, wrażeń i kreatywnych ludzi, bo to ludzie tworzą teatr. To co wyróżnia ten przegląd na tle innych to brak konkursowej formy, dzięki czemu nie czuje się atmosfery rywalizacji, a wszystkie zespoły są nastawione do siebie życzliwie. Wszystkich łączy wspólna pasja: TEATR.
Już od pierwszych minut było pozytywnie, a to za sprawą prowadzących imprezę: Mai Woźniak, Igi Łuczki oraz Antka Worocha, a także dzieci z naszej szkoły pełnych chęci do doskonalenia się w sztuce teatralnej pt. Tu telewizja Pleciugi. Kolejnych emocji dostarczyła grupa teatralna ze SP nr 2 w Mogilnie w sztuce nie do zapomnienia pt. Zdrowo to wesoło. Zaś występ niespodzianka, czyli SP w Kwieciszewie, mistrzowsko pokazał nam piękno klasycznej Królewny Śnieżki w nowatorski sposób. Zabrał nas w niesamowitą podróż z sercem na dłoni, aby podzielić się z nami mocną historią.
Każda z tegorocznych prezentacji była innym teatralnym prezentem od aktorów dla widzów, za co każdej z grup oraz ich opiekunom (p. A. Pietrowicz, p. S. Kraska, p. D. Szypura, p. S. Karulska oraz p. S. Barańska) chcemy po raz kolejny podziękować.

Tekst: Magdalena Zboińska

Galeria zdjęć

Reply: