Matematyka nie musi byc nudna!

Drodzy Uczniowie i Rodzice miło nam poinformować, że Stowarzyszenie Miłośników Szkoły „Kubusiowi Przyjaciele” otrzymało dofinansowanie na realizację projektu matematycznego – „Liczby, figury w matematyce i praktyce” w ramach projektu grantowego „mPotęga” realizowanego przez Fundację mBanku. Projekt realizowany będzie w naszej szkole!!!

Do tej pory odbyło się siedem edycji programu grantowego mPotęga. Co roku Fundacja przeznacza około milion złotych na wsparcie nowoczesnej, nieszablonowej edukacji matematycznej. To przekłada się na tysiące godzin nauki i tysiące młodych ludzi, które mają szansę odczarować w swoich głowach stereotyp królowej nauk.
mPotęga to program grantowy, który popularyzuje matematykę wśród uczniów. Ma pokazać im, że matematyka to super przygoda i przydatna w codziennym życiu umiejętność. Zachęca także nauczycieli, rodziców i pasjonatów matematyki, aby przezwyciężyli rutynę i schematy.
VIII edycja Programu mPotęga była skierowana do szkół podstawowych, wyższych, organizacji pozarządowych, bibliotek i grup nieformalnych z całej Polski. Placówka znalazła się wśród 161 szkół, które zostały zakwalifikowane do programu „mPotęga”.
Celem głównym projektu jest ukazanie praktycznego zastosowania matematyki w życiu codziennym. Projekt ma charakter innowacyjny, ponieważ opiera się na nowoczesnych metodach nauczania, nauczania poprzez działanie, doświadczanie, wykorzystanie technik multimedialnych. Projekt przewiduje realizację zajęć pozalekcyjnych z matematyki dla uczniów klas VII – VIII, uzupełniających wiedzę zdobywaną podczas zajęć szkolnych. Proponowane zadania przyczynią się do rozwijania zainteresowań matematycznych uczniów, ukażą wiele praktycznych aspektów wykorzystania umiejętności matematycznych w życiu codziennym. Ciekawa forma zajęć edukacyjnych będzie sprzyjać również rozwijaniu zdolności artystycznych i poznawczych uczniów.

Serdecznie zapraszamy do śledzenia realizacji programu.

Nasi uczniowie nie będą się nudzić!!!FB_IMG_1632320934931

Reply: