Spotkanie z teatrem

DSC024609 czerwca gościliśmy zespoły teatralne ze szkół podstawowych gminy Mogilno. Już po raz XV nasza szkoła była organizatorem Gminnego Przeglądu Teatrzyków Szkolnych. Na scenie zaprezentowali się uczniowie z czterech placówek: Szkoły Podstawowej nr 2 w Mogilnie, Szkoły Podstawowej w Strzelcach, w Kwieciszewie oraz oczywiście ze Szkoły Podstawowej we Wszedniu.

Jako pierwsza wystąpiła grupa ze Strzelec. Uczniowie przygotowani przez panie: Aleksandrę Matczak, Katarzynę Sterymską i Monikę Kotarską zaprezentowali „Kota w butach”. Nieco starszych widzów w świat dzieciństwa przeniosły wykorzystane w przedstawieniu legendarne nagrania bajki w formie słuchowiska, w których w postacie dziecięcych bohaterów wcielają się najwybitniejsi polscy aktorzy z lat 60-tych.

Uczniowie ze szkoły nr 2 w Mogilnie przygotowali wraz z opiekunkami: panią Sabiną Karulską i panią Dorotą Szypurą przedstawienie o tematyce ekologicznej, w którym główną rolę grały „niegrzeczne” czarownice.

Zespół teatralny z Kwieciszewa pod kierunkiem pani Sylwi Kraski przedstawił współczesną interpretację bajki o Czerwonym Kapturku. Do zgromadzonych na widowni młodych widzów szczególnie skierowana była przestroga: „uważaj bracie, z kim rozmawiasz na czacie”. Nigdy nie wiadomo, kto tak naprawdę znajduje się po drugiej stronie.

Uczniowie naszej szkoły i przedszkolacy, którzy zasiadali na widowni ze szczególną niecierpliwością czekali na występ swoich koleżanek i kolegów. W przedstawieniu pt. „Baśniowy ambaras” swoje talenty aktorskie zaprezentowali: Julia Danielewicz, Wiktor Gwiazda, Donata Kielczyk, Iga Łuczka, Klaudia Małkowska, Julia Mądrzak, Wiktoria Piotrowicz, Agata Prill, Dominika Prill, Kinga Prill, Weronika Rybczyńska, Antoni Woroch, Eryk Woźniak, Maja Woźniak i Matylda Żaba. Przesłaniem przedstawienia było przekonanie dzieci do odejścia od ekranu telewizora i komputera oraz zachęta do czytania. „Czytajcie baśnie, czytajcie i swoją wyobraźnię rozwijajcie”- przekonywała Wiktoria Piotrowicz jako bajkowa Fantazja.

Zaprezentowane w tym roku przedstawienia miały charakter komediowy. Wspaniałe kostiumy i dekoracje oraz niezwykłe talenty młodych aktorów zachwyciły zgromadzoną publiczność i dostarczyły niezapomnianych wrażeń. Kolejne spotkanie z teatrem już za rok!

Autor: Anna Pietrowicz

Galeria zdjęć

Reply: