ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA W NASZEJ SZKOLE!! ✏️


Dzięki Stowarzyszeniu Miłośników Szkoły „Kubusiowi Przyjaciele” Szkoła Podstawowa im. A. Mickiewicza w roku szkolnym 2021/2022 uczestniczy w projekcie „Liczby, figury w matematyce i praktyce”.
Projekt dofinansowała Fundacja mBanku.
Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia to akcja edukacyjna, która odbywa się w październiku. Ma ona na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. Uczniowie, którzy w trakcie wakacji zdążyli ją zapomnieć, mieli okazję nadrobić te zaległości. Natomiast dorośli – mogli popisać się doskonałą znajomością trudnych przypadków tabliczki mnożenia podczas… egzaminów! Nie przypominały one poważnych testów znanych z życia, a egzaminatorami byli młodsi uczniowie, wydawałoby się mniej surowi i wymagający. Zaopatrzeni jednak w losy z tabliczką mnożenia tworzyli Komisje oraz Patrole Egzaminacyjne. Każdy, kto odpowiedział poprawnie na pytanie z jednego losu, otrzymał nagrodę – odznakę Experta Tabliczki Mnożenia, która była miłą pamiątką dla dorosłych, a dla dzieci – niezwykłą motywacją do dalszej nauki! Poza tym, czy każdy z nas kiedyś w dzieciństwie nie marzył, aby zamienić się rolami z dorosłymi? Uczniowie przepytywali dyrekcję szkoły, nauczycieli, a nawet rodziców.
Główne motto akcji „Młodsi sprawdzają czy starsi tabliczkę mnożenia znają” przyciągnęło społeczność całej szkoły. Odbyło się dużo fajnych konkursów między innymi: II etap konkursu „MISTRZ TABLICZKI MNOŻENIA”, w którym uczestniczyło 14 osób, stacje zadaniowe, łamigłówki matematyczne, które cieszyły się dużym zainteresowaniem. Dzieci tworzyły plakaty, przypominały sobie tabliczkę mnożenia podczas gier z wykorzystaniem Kart Grabowskiego, zabaw oraz konkursów. Karty Grabowskiego to seria unikalnych gier edukacyjnych pomagających dzieciom w nauce matematyki. Gry edukacyjne, które naprawdę angażują dzieci.
Obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia wzbudziły w uczniach wiele pozytywnych emocji. Wspólna zabawa zachęciła ich do dalszej nauki, a matematyczne święto na długo zostanie w ich pamięci. Gratulujemy wszystkim „Ekspertom Tabliczki Mnożenia”. Propagowaliśmy zasadność uczenia się tabliczki mnożenia, a także matematyki.
To był super dzień!
„Projekt dofinansowała Fundacja mBanku”
Tekst i zdjęcia: organizator akcji Jadwiga Dłutkowska oraz uczniowie klasy 7 i 8

Reply: