Wiosenny Dzień Samorządności🌺

21 marca prawdziwa wiosna gościła nie tylko na dworze, ale również w murach naszej szkoły.
Ten wyjątkowy dzień, kiedy nie było od rana lekcji, rozpoczął się apelem i częścią artystyczną przygotowaną przez młodszych uczniów naszej szkoły. Plan dnia ustalony przez członków Rady Samorządu Uczniowskiego w porozumieniu z całą społecznością szkolną oraz z panią Dyrektor zawierał sporo atrakcji.
Jak co roku uczniowie naszej szkoły pokazali, że potrafią się dobrze bawić. Wszystkie klasy przebrały się w wylosowane kolory i w dobrych nastrojach przystąpiły do pracy malowania Wiosny. W salach wśród zespołów zadaniowych widać było wielkie zaangażowanie. Powstawały bardzo pomysłowe prace z wykorzystaniem różnych materiałów plastycznych. Efekty można podziwiać na poniższych fotografiach.
Najstarsi uczniowie starali się uczyć młodszych kolegów, wcielając się w rolę nauczycieli. Choć do wykonywania powierzonych obowiązków bardzo się przykładali, okazało się, że nauczanie nie jest takie proste.
Szkoda, że taki dzień zdarza się tylko raz w roku. Uroczystość powitania wiosny zakończył przemarsz wszystkich dzieci barwnym korowodem z marzanną po najbliższej okolicy. Dzieci głośno grały na instrumentach, a po spacerze udaliśmy się na boisko szkolne, aby spalić gustowną „Marzannę”. Mamy nadzieję, że to skutecznie odstraszy zimę i ona już do nas nie wróci.
Zarówno świetna zabawa, jak i odrobina rywalizacji spowodowały, że ten dzień na długo pozostanie w pamięci. Należy pochwalić wszystkie klasy, które wykazały się pomysłowością i z wielkim zaangażowaniem wzięły udział we wszystkich przygotowanych konkurencjach😍

Reply: